Menu
RSS
Korkuteli’nde Pozitif Vaka Sayısı 15’e Yükseldi

Korkuteli’nde Pozitif Vaka Sayısı 15’e Yükseldi

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşi...

Antalya Baro Başkanı Polat Balkan Ameliyata Girdi

Antalya Baro Başkanı Polat Balkan Ameliyata Girdi

Antalya Baro Başkanı Polat Bal...

Antalya’da Korona Virüs Denetimi Bin 500 Polisin Katılımıyla Başladı

Antalya’da Korona Virüs Denetimi Bin 500 Polisin K…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu...

Antalya Sahillerinde Eskiye Dönüş: Yoğunluk Eski Günleri Aratmadı

Antalya Sahillerinde Eskiye Dönüş: Yoğunluk Eski G…

Antalya’da Kurban Bayramı tati...

Antalya Dahil 72 Barodan Ortak Açıklama: Hatay Barosu Başkanı Dönmez’in Yanındayız

Antalya Dahil 72 Barodan Ortak Açıklama: Hatay Bar…

72 baro, Hatay Barosu Başkanı ...

Ankara Kulislerini Hareketlendiren İddia: Muharrem İnce Parti Kuruyor

Ankara Kulislerini Hareketlendiren İddia: Muharrem…

Son cumhurbaşkanlığı seçimleri...

Prev Next

Antalya Büyükşehir Belediyesi 4 Gün Sürecek 23 Nisan Çocuk Bayramına Hazırlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi 4 Gün Sürecek 23 Nisan Çocuk Bayramına Hazırlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 4 gün sürecek şenliklerle dolu dolu kutlayacak. Çocuklar için konserler, müzik ve dans gösterileri, yarışmalar ve pek çok etkinlik düzenlenecek. 23 Nisan akşamı düzenlenecek fener alayının ardından

ünlü sanatçı Haluk Levent Cumhuriyet Meydanı’nda muhteşem bir konser verecek. Antalyalı çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinliklerle coşku içinde kutlayacak.

Çocuklar için dört gün boyunca kesintisiz dolu dolu bir program hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, 20-21-22-23 Nisan tarihlerinde çocukları Cam Piramit alanında birbirinden eğlenceli etkinliklerle buluşturacak.

Uçurtma Şenliği’ ile binlerce uçurtma çocukların ellerinde gökyüzünü renklendirecek. Zıp Zıp Park’ta 23 Nisan günü eğlence ücretsiz olacak. Oyuncak Müzesi de 21 Nisan’dan itibaren 1 hafta boyunca kapılarını çocuklara ücretsiz açacak.

Belediye, 23 Nisan’da özel bir de konser düzenleyecek. Ünlü sanatçı Haluk Levent’i Antalyalılarla buluşturacak olan belediye ayrıca fener alayı düzenleyecek.

23 Nisan Salı günü saat 19.30’da Konyaaltı Varyantı’ndan başlayacak fener alayının ardından on binlerce Antalyalı, 23 Nisan coşkusunu Cumhuriyet Meydanı’nda Haluk Levent Konseri ile yaşayacak.

Konserden önce alana kurulacak çadırlarda lösemi teşhisi konulan Öykü Arin (4) gibi ilik nakli bekleyen çocuklara umut için kök hücre bağışı yapılabilecek.

Sevgi Korteji

23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Sevgi Korteji düzenlenecek.

20 Nisan saat 17.00’de Atatürk Parkı Barbaros Ortaokulu karşısından başlayıp Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam edecek kortej, açılış gösterileri ile daha da şenlenecek. 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında Cam Piramit ve çevresi sürpriz etkinliklerle eğlencenin merkezi olacak.

20-21-22-23 Nisan’da gün boyunca Cam Piramit’te dolu dolu programlar gerçekleştirilecek. Çocuklar, şişme oyun parklarında doyasıya eğlenirken, Şeker Portakalı animasyon ekibi; sihirbaz-jonglör gösterileri, masal kahramanlarıyla çocuklara unutulmaz bir bayram yaşatacak.

Autobot Show ile çocuklar-çizgi film kahramanlarını tanıma fırsatı bulacak. Yazar Betül Kanpolat 21 Nisan Pazar günü saat 14.00’te Oyuncak Müzesi’nde masal okuma etkinliği gerçekleştirilecek.

Cam Piramit alanında Çocuk Şenliği kapsamında ayrıca yüz boyama atölyeleri, meslek atölyeleri, zumba, dans gösterileri, çocuk oyun alanlarında masa tenisi, dart, badminton yarışmaları düzenlenirken, Çocuk Senfoni Orkestrası da konser verecek.

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Halk Oyunları ekibi de gösteri yapacak. Cam Piramit’te düzenlenecek etkinliklerden bir diğeri de Satranç Turnuvası olacak. 19 Nisan’da 6-7 yaş arası için satranç turnuvası düzenlenecek.

Antalyalı ve çevre illerden gelen 7-12 yaş grubu binlerce öğrenci 21-22 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek satranç turnuvasında mücadele edecek.

Gökyüzü uçurtmalarla şenlenecek

Belediye 23 Nisan’a özel, çocuklara binlerce uçurtma hediye edecek. Cam Piramit’teki ‘Uçurtma Şenliği’ ile binlerce uçurtma çocukların ellerinde gökyüzünü renklendirecek. Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da dört gün boyunca çocuklara Lunapark davetiyesi armağan ediyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile devlet okullarına dağıtılacak olan ücretsiz davetiyelerle Aktur Lunapark adrenalin ve eğlencenin adresi olacak.

Binlerce çocuk, bayramlarında doyasıya eğlenecek. Dünyanın dört bir tarafından binlerce oyuncağın sergilendiği, masalsı bir dünyanın yaşandığı Oyuncak Müzesi de 20-27 Nisan tarihleri arasında bir hafta boyunca çocuklara kapılarını ücretsiz açacak.

Antalyalı çocukların gözdesi, Türkiye’nin en büyük kapalı alanına sahip olan Zıp Zıp Park, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ücretsiz olacak. Zıp Zıp Park, 23 Nisan Salı günü saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında minik ziyaretçilerini ağırlayacak.

yukarı çık
0
Paylaşım