Menu
RSS

Antalya Deva Partisi Emin Adımlarla Kuruluşunu Tamamlamak İstiyor

Antalya Deva Partisi Emin Adımlarla Kuruluşunu Tamamlamak İstiyor

Ali Babacan önderliğinde siyasi hayata katılan Deva Partisi (Demokrasi ve Atılım Partisi) Antalya örgütlenmesini tamamlama çalışmalarını hızla sürdürmekte. Genel Merkez tarafından Antalya örgütlenmesini tamamlamak üzere görevlendirilen Süleyman Akıncı,

yılsonuna kadar tüm örgütlenmeyi tamamlayıp tüzüğe uygun olarak ve önümüzde yapılacak diye tahmin edilen bir erken seçim için de hazırlandıklarını söyledi.

DEVA Partisi Antalya İl Başkanı Avukat Süleyman Akıncı ile partinin şu andaki durumu, hareket ettikleri temel vurguları, görev alacakların yapıları ve bunun gibi birçok konuyu Kaktüs Medya olarak konuştuk. Sohbetimize il teşkilatlanmasında görev alacak olan Ebru Özdemir,

Rafet Aslan, Özlem Arlıer, Selda Öner, Emre Karaşin, Seyit Bekir Yıldırım da katıldılar.

-Sayın Akıncı, Deva Partisi’nin Antalya’daki kuruluş sürecini kısaca anlatır mısınız?

DEVA Partisi Antalya İl Başkanı Süleyman Akıncı: 1 Eylül itibariyle kurucu olduğumuz arkadaşlarımızla görevlendirildik, O günden bu yana ciddi bir yol aldık. Biz insanlara insanlar da bize ulaşıyor. Bunun yanı sıra il binasını oluşturma çalışmalarına başladık.

O noktada da son aşamaya geldik. Çok acele etmeden, ince eleyip sık dokuyarak belli karar mekanizmalarını da işleterek sanıyorum bu hafta içinde il binamızın yerini belirleyeceğiz. Tadilat, dekorasyon derken bir ay gibi bir süre içinde tamamlayacağız.

Bu arada il teşkilatımızı toplayıp ilçelerle ilgili ön çalışmaları yaptık, onları toparlıyoruz. Tahmin ediyorum 15 gün içinde il teşkilatımızı açıklarız, ilçelerle ilgili de, bazı ilçeler yavaş bazıları hızlı bir şekilde süreci takip edip sonuçlandıracağız.

Amacımız şu önümüzdeki bir-iki ay içerisinde bütün görevlendirmelerimizi yapmak.

-İlçe başkanlığı için talepler var mı yoksa siz kendiniz mi buluyorsunuz?

DEVA Partisi Antalya İl Başkanı Süleyman Akıncı: Talepler var. Bazı arkadaşlarımız istekli. Kendi aramızda oturup talep edenlerle ilgili dosyaları genel merkeze göndereceğiz, çünkü görevlendirmeyi genel merkez yapacak, onlar da değerlendirmeler sonucunu bize bildirecekler.

-Seçime hazırlık çalışmalarınız var mı?

DEVA Partisi Antalya İl Başkanı Süleyman Akıncı: Elbette. Normalde konjoktürde seçim 2023’te görünüyor ama bir erken seçim önümüzde görünüyor. Bu sene sonuna kadar biz teşkilatlanma olarak tüm eksikliklerimizi yapıp ondan sonra da

kongre süreçlerimizi tamamlayıp Mart-Nisan gibi her şeyimizi hazır hale getirmeyi planlıyoruz.

-Genel Merkeziniz Antalya’dan ne bekliyor?

DEVA Partisi Antalya İl Başkanı Süleyman Akıncı: Genel merkez bizden şunu bekliyor: ahbap çavuş ilişkileri içerisinde olan bir parti değiliz. Bir takım kurumsal ilke ve temel değerlerle ilerleyen bir partiyiz.

Bize o konuda geniş bir serbestlik tanıdılar, ama nedir, partinin temel prensiplerine uygun olarak. Yani bizde en az %50 hiç siyasete bulaşmamış ama kendi işinde, kendi alanında çok iyi insanlardan oluşmasını istiyoruz.

Ayrıca kendi içerisinde bulunduğu nüfus yapısına göre değerlendirme yapılıyor. Geriye kalan %50 siyasetin içinde bulunmuş olabilir ama hiçbir zaman %50’yi geçmeyecek.

Bu ilkeler doğrultusunda, güzel, kaliteli bir şehir ekibi oluşturun dediler. Genel merkez teşkilatımız zaten çok kaliteli, amacımız da o kaliteyi Antalya’ya yansıtmak.

-Şu anda il yönetimini oluşturmayı düşündüğünüz bugün burada bulunan kişiler de dahil, hangi siyasi partilerden gelme?

DEVA Partisi Antalya İl Başkanı Süleyman Akıncı: Çok az.

-Mesela Siz?

DEVA Partisi Antalya İl Başkanı Süleyman Akıncı: Benim siyasetle ilgim olmadı. İlk defa siyasetle ilgileniyorum. Büyük bir çoğunluğu da ilk olacak. Başka partilerden gelen arkadaşlarımız var elbette.

-Kendinizi siyasetin hangi konumunda görüyorsunuz?

DEVA Partisi Antalya İl Başkanı Süleyman Akıncı: Biz merkez partisiyiz. Merkez sağ, biraz da merkez sol diyebilirsiniz. Bizim tüzüğümüzdeki birçok vurgu sosyal demokrat vurgular. Birçoğu insan odaklı, özgürlük odaklı vurgular.

Bu noktada biz merkezdeyiz, ana akım partisiyiz. Her türlü görüşe ve eleştiriye açığız.

yukarı çık
0
Paylaşım