Menu
RSS

Antalya iyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı’ndan Nizamettin Sağır’a Belgeli Yanıt

Antalya iyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı’ndan Nizamettin Sağır’a Belgeli Yanıt

Antalya İyi Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Büyük Antalya Buluşması”nda konuşan İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç, İyi Parti’nin daha önceki il başkanı Nizamettin Sağır tarafından yerel bir gazetede yayınlanan röportajında

“Hiçbir partiye üye değilim” açıklamasını belgeli olarak cevap verdi. Gönenç seçim kurulu tarafından onaylı belgeyi salonda bulunanlara göstererek, “Sağır’ın bunu yapması beni üzmüştür” dedi.

Antalya İyi Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Büyük Antalya Buluşması”nda konuşan İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç şunları söyledi:

“Seçimden 15-20 gün önce atanmış ilçe başkanı olarak listemi yaptım. Nizamettin Sağır arkadaş, bu sosyal demokrattan, bu doğru yoldan, bu falan yerden diyerek, tek açıdan, at gözlüğü ile baktığı ve listemizi onaylamadığı için genel başkanımızın istifasına kadar

ben kurucu ilçe başkanı olarak görev yapıyoruz. Bunu bütün arkadaşlarımızın bilakis bilmesini isterim. Genel başkanımızın istifası sonrası il başkanı olarak Ahmet Aydın’ın atanması vs. derken bizim listemizin onaylanması 2019 yılının Şubat ayında olmuştu ve

Nizamettin Sağır ile birlikte kendisi partimize üye olarak kaydolmuştur.

Bu gösterdiğim liste seçim kurulunun onayladığı listedir. Ondan önce bizim bir tek kaydımız vardır. Peki, sayın eski il başkanım Sağır, sen benim gözümde duayensin, neden kendini küçük düşürerek böyle şeyler söyledin? Ben bunları sizin huzurunuzda kendisine söylemek isterdim.

Ama bizim duayenimiz, ağabeyimiz bir il başkanımızın böyle konuşması beni şahsen üzmüştür.”

Antalya’da yayınlanan yerel bir gazetede Nizamettin Sağır’ın röportajı yayınlandı. Bu röportajda Nizamettin Sağır şunları söylemekte:

“Siyaseti bıraktım. Partide üye bile değilim. Şaka yapmıyorum. Üye bile değilim. İyi Parti’nin kurucu il başkanı olarak üstüme düşen bazı sorumluluklar vardı. Antalya kamuoyunun benden beklentileri vardı, onları yerine getirdim.

Niye üye değilsiniz peki?

Partinin kuruluş aşamasında yetkilendirildiğimizde üye kayıt formlarını doldurduk. İlçe teşkilatları kurulduktan sonra bu formlar ilçe teşkilatlarına teslim edildi. İlçe yönetimlerinin bunları parti defterine yazıp Ankara’da onaylatması lazım.

Bizim ilçelere teslim ettiğimiz formları yeni gelen yönetim işleme koymayıp, istediğimiz kişileri üye yazalım yoluna gidiyorlar”

Mustafa Gönenç'in katılımcılara gösterdiği belge:

yukarı çık
0
Paylaşım