Menu
RSS
Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri: Karanlık Gider Gezi Kalır

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri: Karanlık Gider …

10 yıl önce İstanbul'da başlay...

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Yeniden Başlıyoruz

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Yeniden Baş…

Konyaaltı Belediye Başkanı Sem...

Antalya’nın Milli Eğitimde Yetkili Sendikası Eğitim-İş’tir

Antalya’nın Milli Eğitimde Yetkili Sendikası Eğiti…

Eğitim-İş’in, Antalya’daki tek...

Kaş Kınık Hali’nde Siyasi Gerginlik

Kaş Kınık Hali’nde Siyasi Gerginlik

Antalya Büyükşehir Belediyesi ...

Antalya TİP: Bu Seçimde Emekçilerin, Yoksulların Adayı Kılıçdaroğlu'dur

Antalya TİP: Bu Seçimde Emekçilerin, Yoksulların A…

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ant...

Özgür Özel Kumluca’da Konuştu: Sinan Oğan'a Oy Vermiş Herkesi Sandığa Götürmeliyiz

Özgür Özel Kumluca’da Konuştu: Sinan Oğan'a Oy Ver…

CHP Grup Başkanvekili Özgür Öz...

Prev Next

Antalya CHP Vekil Aday Adaylığını Açıklayan Balkan: Yaşanabilir Bir Türkiye İçin Aday Adayıyım

Antalya CHP Vekil Aday Adaylığını Açıklayan Balkan: Yaşanabilir Bir Türkiye İçin Aday Adayıyım

Antalya Barosu eski başkanlarından Polat Balkan, CHP milletvekili aday adaylık açıklamasını babaevinde kalabalık bir toplulukla birlikte yaptı.

Balkan konuşmasında “Gezi'yi unutmadık. Osman Kavala'yı unutmadık. Devrim şehitlerini unutmadık. 20 yılda ülkeyi getirdikleri durum ortada. Hukuk için, adalet için, daha özgür ve yaşanabilir bir Türkiye için CHP'den aday adayıyım” dedi.

Antalya CHP’den 28.dönem milletvekilliği adaylığını açıkladığı toplantıda çoşkulu kalabalığa seslenirken “Hukuk için, adalet için, daha özgür ve yaşanabilir bir Türkiye için CHP'den aday adayıyım. Geçmişte Antalya Baro Başkanlığı ve TBB delegesi görevlerinde bulundum.

Haberin Videosu:

Hakkımda açılan soruşturmanın sayısını dahi bilmiyorum” dedi. Kızılarık Mahallesi'ndeki açıklamaya CHP Kadın Kolları Genel Merkez Yöneticisi Bahar Önal, CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Nilüfer Deveci, Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul, Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü ve Ulaşım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Filiz, Ziraat Mühendisleri Odası eski başkanı Vural Şahin,

partililer ve vatandaşlar katıldı. Açıklamaya gelenleri eşi Berrin Dalar Balkan ve oğlu Ulaş Balkan ile birlikte karşılayan Polat Balkan, 14 Mayıs'ta Türkiye'nin kaderini değiştireceklerini söyledi.

Balkan konuşmasında Gezi tutsaklarına, tutuklu bulunan HDP eski esbaşkanı Selahattin Demirtaş'a, aktivist Osman Kavala selam yollayıp, faili meçhul cinayete kurban gidenleri anarak başlayan Balkan, "Gezi'yi unutmadık. Osman Kavala'yı unutmadık. Devrim şehitlerini unutmadık.

20 yılda ülkeyi getirdikleri durum ortada. Hukuk için, adalet için, daha özgür ve yaşanabilir bir Türkiye için CHP'den aday adayıyım. Geçmişte Antalya Baro Başkanlığı ve TBB delegesi görevlerinde bulundum. Hakkımda açılan soruşturmanın sayısını dahi bilmiyorum" dedi.

'Meclis'e yeni kan işte Polat Balkan' sloganlarıyla konuşmasına devam eden Balkan, "15 Mayıs'ta göreve geldiğimizde en az 2 bin yasa ve yönetmeliğin değişmesi gerekecek. Hukukçu kimliğimle Türkiye'nin yeniden inşa katkı sağlamak için adayım" diye konuştu.

Balkan, hukukçu kimliğinin yanı sıra Türkmen Alevilerin de Meclisteki sesi olmak istediğini sözlerine ekledi.

yukarı çık
0
Paylaşım