Menu
RSS
Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri: Karanlık Gider Gezi Kalır

Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri: Karanlık Gider …

10 yıl önce İstanbul'da başlay...

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Yeniden Başlıyoruz

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen: Yeniden Baş…

Konyaaltı Belediye Başkanı Sem...

Antalya’nın Milli Eğitimde Yetkili Sendikası Eğitim-İş’tir

Antalya’nın Milli Eğitimde Yetkili Sendikası Eğiti…

Eğitim-İş’in, Antalya’daki tek...

Kaş Kınık Hali’nde Siyasi Gerginlik

Kaş Kınık Hali’nde Siyasi Gerginlik

Antalya Büyükşehir Belediyesi ...

Antalya TİP: Bu Seçimde Emekçilerin, Yoksulların Adayı Kılıçdaroğlu'dur

Antalya TİP: Bu Seçimde Emekçilerin, Yoksulların A…

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ant...

Özgür Özel Kumluca’da Konuştu: Sinan Oğan'a Oy Vermiş Herkesi Sandığa Götürmeliyiz

Özgür Özel Kumluca’da Konuştu: Sinan Oğan'a Oy Ver…

CHP Grup Başkanvekili Özgür Öz...

Prev Next

Antalya CHP Vekil Adaylığını Açıklayan Balık’a Sendikacılardan Tam Destek

Antalya CHP Vekil Adaylığını Açıklayan Balık’a Sendikacılardan Tam Destek

CHP Antalya’dan 28. Dönem milletvekilliği için aday adaylığına başvuran Mehmet Balık Eğitim İş Sendikası Antalya Şube binasında

Birleşik Kamu İş’e bağlı sendikacılarla bir arayla geldi ve aday adaylığını buradan açıkladı. Sadece Antalya’dan değil ülkenin çeşitli kentlerinden gelen sendika şube başkanları Mehmet Balık’a sonuna kadar destek olacaklarını belirttiler. Aday adaylığını açıklayan Mehmet Balık’a Tüm Yerel Sen Antalya Şube Başkanı Demet Kurupınar sendikası adına çiçek verdi.

“28. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Antalya milletvekilliği için aday adaylığımı açıklamak için buradayız” diyen Mehmet Balık konuşmasında şunları söyledi:

“Sizleri kendi evimizden kuruluşundan bugüne her anına katkıda bulunmaktan onur duyduğum Eğitim İş Antalya Şubesi'nden ve adım adam 10 binlere ulaştırdığımız Birleşik Kamu İş İl Başkanlığımızdan en içten duygularımla selamlıyorum.

Değerli Arkadaşlar, 28. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Antalya milletvekili aday adayıyım.

Adayım çünkü;

Bilimsel, çağdaş, laik, demokratik, ulusal ve karma eğitimi yeniden inşa etmeye katkıda bulunmak için,

Çocuğuna önlük alamadığından dolayı intihar eden babayı savunmak için , Çocuklarımızın gece yatağa aç girmediği bir ülkeyi hep birlikte kurabilmek için adayım.

Şanlı Gezi direnişinde katledilen Ali İsmail Korkmaz'ın, Berkin Elvan'ın ve daha nicelerinin, Tahir Elçilerin, Sinan Ateşlerin, Suriye'de bir hiç uğruna ölen askerlerimizin, Soma, Ermenek'te Bartın'da ölen emekçilerin ve maden faciasından sonra madenci yakınına atılan tekmenin hesabını sormak için adayım.

Günlerce hem orman yangını, hem deprem, hem de sel bölgelerini sadece seyredenlerden, en acılı zamanlarında afetzedelere ihtiyaçlarını parayla satanlardan, tüm bu olanlardan sonra bir de acılı ve öfkeli halkımızdan utanmadan helallik isteyenlerden,

iktidarın sorumsuzluğu yüzünden yaşadığımız tüm felaketlerde kaybettiğimiz canların sayısını bile bizden saklayanlardan hesap sormak için adayım.

Hukukun üstünlüğü için, barış için, birlik ve beraberlik için, eşit YURTTAŞLIK için, 100. Yılında Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak için, hak-hukuk-adalet için adayım.

Ve de Tam Bağımsız Türkiye için

Beklenen günler, güzel günler elbet yakındır. İnanınki her şey çok güzel olacak, "gündüzlerinde sömürülmeyen, gecelerinde aç yatılmayan, için yola çıkıyoruz. ANTALYA HAZIRMISIN?

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

ANTALYA KAZANACAK...”

yukarı çık
0
Paylaşım