Menu
RSS

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu: Yoksulluk ve Fukaralık Politikalarına Dur Demek İçin Isparta’daydık

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu: Yoksulluk ve Fukaralık Politikalarına Dur Demek İçin Isparta’daydık

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu elektrik ve hayat pahalılığına karşı alanlara indi. Isparta’da toplanan Birleşik Kamu-İş Konfederasyonuna bağlı sendikalar

Gıda, elektrik, akaryakıt, kira fiyatlarında fahiş artışlarla yaşanmasının mümkün olmadığını söyleyerek hükümete “Geçinemiyoruz, Bir an önce çare bulunsun” çağrısı yaptılar.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık alanda yaptığı konuşmada “Yoksulluk ve Fukaralık Politikalarına Dur!” sloganı ile başlayan eylem planımızın ilk durağını Isparta’da gerçekleştirdik”

Kamu Emekçilerinin insani bir şekilde hayat süremediği ifade edilen basın açıklamasında hükümete acil bir eylem planı yapması için çağrı yapıldı.

Gıda, elektrik, akaryakıt, kira fiyatlarında fahiş artışlarla yaşayabilmek artık mümkün değildir.

Yoğun katılımın gerçekleştiği basın açıklamasında, yerel haktan çok sayıda çiftçilikle ve hayvancılıkla geçimini sağlanmakta zorlanan yurttaşlar destek verdi. Geçimini sağlamak için üretip yetiştirdikleri hayvanlarını, ödeyemedikleri faturalarını alıp basın açıklamasına koşan yurttaşlar

“Artık Bıktık Geçinemiyoruz Bir An Önce Çare Bulunsun” haykırışında bulundu.

Basın açıklamasında önce Eğitim-İş Isparta İl Temsilcisi Mehmet Akif Nalbant Konuşmasını kamuoyuna aktarırken, “Biliyoruz ki ülkemiz son aylarda halkımız en temel ihtiyaçları olan elektrik, doğalgaz, su faturalarına yapılan zamlarla kasıp kavruluyor.

Bizler Birleşik Kamu-İş Konfederasyonuna bağlı iş kolları olarak; tüm emekçilerin sesi olmak için hükümetin yoksulluk ve fukaralık politikalarına dur demek için bugün burada toplandık. Milletimizin, emekçilerimizin sesi olmak bu sesi Isparta’dan tüm ülkemize duyurmak için bu basın açıklamasını yapıyoruz.” İfadelerini kullanırken.

Konuşmasını yapmak üzere Birleşik kamu-İş Genel Başkanı konuşmasını yapmak üzere davet etti.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık yapmış olduğu basın açıklamasında, “yeni yılda verilen zam oranları ile hayat pahalılığı ve enflasyon karşısında artık dayanacak gücümüz kalmadı acilen insani yaşam şartlarını sağlayabilecek düzeyde enflasyon oranına göre aylık zam istiyoruz” dedi.

Ayrıca Balık yaptığı konuşmanın devamında, memleketin ekonomik durumunun günden güne kötüye gittiğini rakamlarla ifade ederken. Tüm yaşamsal malzemelerin ana kalemi olan elektrik ve doğalgaz zamlarının hükümetten çok düşük rakamlarla alınıp vatandaşa kat kat pahalıya satan beşli çetenin ekonominin

dar boğaza girmesindeki en önemi etken olduğunu ve acilen kamulaştırma yapılması gerektiğini ifade etti.

Son olarak eylemlerin Isparta’da başladığını bu düzen değişene kadar da devam edeceğini ifade eden Balık, 5 Mart’ta Edirne’de eylemlere devam edileceğini ifade etti.

Kürsüde Genel Başkan Mehmet Balık’la yan yana duran tarım ve hayvancılıkla geçimlerini sürdürmeye çalışan köylülerimiz “artık yeter geçinemiyoruz yem, mazot, elektrik her şey fiyatları çok pahalı hiçbir şeye yetişemiyoruz açız, torunlarımız gelecek diye korkuyoruz bir şey isterler de alamayız diye torunlarımızı göremiyoruz.

Gerçi artık torunlarımızda her şeyin farkında bir şey isteyemiyorlar diye isyan etti.”

19 Şubat’ta Isparta’da başlayan “Yoksulluk ve Fukaralık politikalarına Dur” eylemleri ikinci olarak 5 Mart’ta Edirne’de yapılacak olup, hak ettiğimiz yaşam şartlarına ulaşana kadar devam edecektir. Tüm yurttaşlarımızı bizimle birlikte direnmeye davet ediyoruz.

yukarı çık
0
Paylaşım