Menu
RSS
Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) y...

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i...

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm Kentlerini CHP’li Belediyeler Yönetiyor

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm …

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ...

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik Siyasete Atılıyor

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ba…

JMO Şube Başkanı Çeltik, sosya...

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, ‘Başkanla 14. Kitap Fuarında Buluşacağız’

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, …

Antalya Büyükşehir Belediye’si...

Prev Next

Antalya CHP İl Başkanı Cengiz’den Ak Partili Çetin’e: 31 Mart’ın Hazımsızlığı Bu Arkadaşlarda Devam Etmektedir

Antalya CHP İl Başkanı Cengiz’den Ak Partili Çetin’e: 31 Mart’ın Hazımsızlığı Bu Arkadaşlarda Devam Etmektedir

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkan Nuri Cengiz, Ak Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin’in Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından

Altın Portakal Festivalinin iptal edilmesi nedeniyle yaptığı açıklamaya sert tepki göstererek, bu açıklamanın 31 Mart’ta yerel seçimlerde Ak Partinin kaybetmesinin hazımsızlığı olarak niteledi.

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Basına Ve Kamuoyuna!

Altın Portakalı Ulusal boyutunda özüne döndüren, ülkemizin en önemli sinema ve sanat faaliyetlerinden biri olan ve kesintisiz sürdüren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e yapılan basit ve mesnetsiz açıklamasına hitaben AKP İl Başkanı Ali Çetin’e cevabımdır.

FETÖ terör örgütünün siyasi ayağını çıkartamayıp örtbas eden ve sanat üzerinden bir belediye başkanına atılan iftiralar basit ve aciz bir durumdur. Yıllarca FETÖ terör örgütünü besleyen, vakıflarına, derneklerine para akıtan ve kürsülerde methiyeler düzen AKP iktidarıdır.

Bağımsız, özgür, eleştirel sanata ve saraya biat etmeyen sanatçıya tahammülü olmayanlar, içeriğini yozlaştırdıkları Altın Portakal Film Festivali’nin özüne dönmesini, halkla buluşmasını bir türlü içine sindirememektedir. 31 Mart’ın hazımsızlığı bu arkadaşlarda devam etmektedir.

Siyaset üretmekte zorlandıkları, kendi başarısızlıklarının hesabını hala veremedikleri için böylesi suni gündemler yaratarak algı oluşturmaktadırlar. Bu maksatla da, bir film gösterimi üzerinden terör örgütü bağlantısı kurmaya çalışmaktadırlar.

Kimlerin, kimlerle, hangi terör örgütleri ile içli dışlı olduğunu kamuoyu gayet iyi bilmektedir. Çok uzağa da gitmeye gerek yok.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek Kanun Hükmü filmini geri döndürdükten sonra Kültür ve Turizm Bakanlığınız sponsorluktan çekilerek yer tahsisini bile iptal ederek ters bir algı yaratmaya çalışmıştır.

Öncelikle festival kapsamında hangi filmin gösterileceğini Belediye Başkanı değil,  bağımsız jüri üyeleri karar veriyor Festivalimizi bizim dışımızda oluşan ve oluşturulan süreç sebebiyle Başkanımız Muhittin Böcek süreci yönetemeyen festival yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu'nun da görevine son vermiştir.

Festivalimizi kimsenin siyasi emellerine malzeme ettirmeyerek gelecek yıl 60. Altın Portakal Film Festivalimizi en güzel ve en görkemli şekilde düzenleyeceğimizin sözünü buradan veriyoruz.”

yukarı çık
0
Paylaşım