Menu
RSS
Antalya Kadın Platformu: İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz

Antalya Kadın Platformu: İstanbul Sözleşmesi’nden …

Ülke çapında kadın örgütleri a...

HDP İl Binasına Girerek Bir Kişiyi Öldüren Saldırgan Tutuklandı

HDP İl Binasına Girerek Bir Kişiyi Öldüren Saldırg…

Dün İzmir'de HDP İl Başkanlığı...

Antalya CHP Milletvekili Zeybek: Cemaatin, Mafyanın, İktidarın Yargısı Olmaz, Milletin Yargısı Olur

Antalya CHP Milletvekili Zeybek: Cemaatin, Mafyanı…

CHP Antalya Milletvekili ve TB...

Son 1 Ayda Tam 20 Polis İntihar Etti

Son 1 Ayda Tam 20 Polis İntihar Etti

Türkiye'de son 1 ayda toplam 2...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'ya Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'ya Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erd...

Prev Next

Antalya CHP Kadın Kolları İstanbul Sözleşmesi İçin Saha Çalışmasında

Antalya CHP Kadın Kolları İstanbul Sözleşmesi İçin Saha Çalışmasında

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Örgütüyle birlikte; Antalya'nın en meşhur sahili olan Konyaaltı sahilinde vatandaşlara “İstanbul Sözleşmesinin Doğrusu Nedir?" adlı broşürlerini dağıttı.

1 Temmuz’a kadar yürürlükte kalacak olan sözleşme için sözleşmenin devamlılığı ve uygulanması için sahaya inen Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Örgütü, vatandaşlardan olumlu tepkiler aldı.

Çalışmada vatandaşların görüşlerini dinleyen CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İstanbul Sözleşmesi’nin içeriğinden de bahsederek, sözleşmenin önemini vurguladı.

Deveci; “İstanbul Sözleşmesi; şiddeti kadın ve erkek arasındaki eşitsizliğin bir sonucu olarak görüyor ve eşitliği sağlayacak politikaların geliştirilmesi için yol gösteriyor.

İstanbul Sözleşmesi'nin; kadınları her türlü şiddetten korumak, kadınlara yönelik şiddeti önlemek, kadınlara şiddet uygulayan erkeklerin adil yargılanmasını ve caydırıcı bir şekilde cezalandırılmasını sağlamak,

kadınları evde ve sosyal hayatın her alanında güçlendirmek, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak, şiddete maruz bırakılan tüm kadınların haklarını etkin bir şekilde korumak, kadınlara destek oluşturmak gibi başlıca amaçları vardır.” Dedi.

Deveci; “İstanbul Sözleşmesi Aile yapısını bozuyor diyerek yanlış algı yaratanlara karşı, "İstanbul Sözleşmesi Kadınları erkeklerin şiddetinden koruyor. Aile yapısı bozulmuyor şiddet gören kadınların hakları korunuyor.”

Halkımıza bunları anlatmak için CHP Kadın Örgütlerimizle sahalara indik. 19 İlçemizde çalışmalarımıza başladık.” Dedi.

Saha çalışmasında kalabalık ekip dikkat çekti.

Saha çalışmasına, Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya İl Başkan Yardımcıları Ali Müncester, CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk ve Yönetim Kurulu Üyeleri,

CHP Konyaaltı Kadın Kolları İlçe Başkanı Yeliz Solmaz ve Yönetimi, Kepez İlçe Başkanı Melek Çoban ve Yönetimi ile Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Kalabalık çalışma ekibiyle CHP Örgütü, sahilde dikkat çekti.

yukarı çık
0
Paylaşım