Menu
RSS
Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) y...

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i...

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm Kentlerini CHP’li Belediyeler Yönetiyor

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm …

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ...

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik Siyasete Atılıyor

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ba…

JMO Şube Başkanı Çeltik, sosya...

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, ‘Başkanla 14. Kitap Fuarında Buluşacağız’

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, …

Antalya Büyükşehir Belediye’si...

Prev Next

Antalya’da 100. Yıl Ata'ya Çelenk Sunma Törenine Coşkulu Katılım

Antalya’da 100. Yıl Ata'ya Çelenk Sunma Törenine Coşkulu Katılım

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında tüm yurtta olduğu gibi

Antalya'da da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Antalya Valisi Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, Antalya milletvekilleri, siyasi parti il ve ilçe başkan ve yöneticileri, kurum ve kuruluşların müdür ve

temsilcilerinin katıldığı çelenk sunma töreninin ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Resmi çelenk sunma töreninin ardından, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı ve sivil toplum kuruluşları Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Kamacı burada yaptığı açıklamada, Cumhuriyet'in 100'üncü yaşını kutladıklarını ve sonsuza kadar Cumhuriyet'e bağlı kalacaklarını söyledi.

"CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı yaptığı konuşmada şunları söyledi:Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, milletimizin destansı mücadelesiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti'mizin kuruluşunun yıl dönümünde bir araya gelmenin gurur ve onurunu yaşıyoruz.

Antalya, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, zengin kültürü ve tarihi mirasıyla ülkemizin en değerli şehirlerinden biridir. Bu topraklar, Cumhuriyet'in ilanından bu yana da demokrasinin, özgürlüğün ve adaletin bayraktarı olmuştur.

Cumhuriyet, sadece bir yönetim biçimi değil, aynı zamanda bir düşünce tarzıdır. İnsan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve demokrasinin evrensel değerlerine dayanan bu düşünce tarzı, Türkiye'nin modernleşme sürecinin temel taşlarından biridir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Cumhuriyet'in değerlerini savunma ve bu değerleri gelecek nesillere aktarma görevini tarihsel bir sorumluluk olarak görüyoruz. Antalya'da ve tüm Türkiye'de, bu değerlerin yaşatılması için çalışmaya devam edeceğiz.

Sevgili hemşehrilerim, Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana geçen zamanda, birlikte nice badireler atlattık, nice zorluklarla başa çıktık. Ancak hiçbir zaman yılmadık, pes etmedik. Bugün de aynı ruhla, geleceğe daha aydınlık, daha demokratik,

daha adil bir Türkiye için çalışmaya devam ediyoruz.

29 Ekim, bir bayramdan daha fazlasıdır. Bugün, milletimizin birlik ve beraberlik içinde, özgürlüğü, bağımsızlığı ve demokrasiyi savunma kararlılığının bir yansımasıdır.

Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; tüm Antalyalıların ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.

Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Türkiye!”

yukarı çık
0
Paylaşım