Menu
RSS
Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) y...

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i...

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm Kentlerini CHP’li Belediyeler Yönetiyor

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm …

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ...

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik Siyasete Atılıyor

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ba…

JMO Şube Başkanı Çeltik, sosya...

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, ‘Başkanla 14. Kitap Fuarında Buluşacağız’

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, …

Antalya Büyükşehir Belediye’si...

Prev Next

CHP Kepez Hedefe Kenetlendi: Kepez Belediyesini Alacağız

CHP Kepez Hedefe Kenetlendi: Kepez Belediyesini Alacağız

CHP Kepez ilçe seçimleri sonucunda kazanan yeni ilçe başkanı Gökhan Ölmez, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci’nin hayırlı olsun ziyareti sırasında

Kepez İlçe Örgütünün hedefinin Kepez Belediyesini 2024 Mart ayında yapılacak olan Yerel çeçimde mutlaka alacaklarına olan inancını söyledi. Kepez’de yeni bir dönemin, elele, yoldaşça kenetlenmiş bir ilçe örgütünün neler yapacağını herkesin göreceğini belirten Ölmez, karşısında aday olan

Zeki Doğan’ın da kendilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu, kenetlenmiş bir ilçe çalışmasını hep birlikte yapacaklarını söyledi.

Nilüfer Deveci hakkında ortalıkta yazılan bazı yazılara da değinen Ölmez bu konuda şunları söyledi: “Seçilmiş bir ilçe başkanı olarak söylemek istemiyorum. Bu partinin düz eskiden olduğu gibi Gökhan işte genç üye düz üyesi olarak vicdanlı bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olarak bunu söylemek istiyorum.,

İlçe başkanı olarak değil, geçen gün bir haber okudum başkanım izinle ben onu söylemek istiyorum. Geçen gün bir haber okudum, köşe yazısı okudum.

Ben düz sade bir parti üyesi olarak üzüldüğüm bir haber olmuş, köşe yazısı olmuş. Bu partide bir Nilüfer Deveci kolay yetişmiyor. Bu partiye beklentisiz amaçsız maddi manevi bu partiye emek vermiş bir Nilüfer Deveci kolay yetişmiyor. Ben gerçekten köşe yazısını üzülerek okudum.

Hiç hak edilmemiş. Bir yazı olduğunu düşünüyorum. Bu insanlar bu partide uzun yıllardır siyaset yapıyorlar. Uzun yıllardır bu siyasetin içerisindeler. Aile olarak içerisindeler. Başkanım zaten hep aktif. Kaç yıldır kadın kolları, Kepez kadın kolları Başkanlığı yapmış.

Şu anda uzun yıllardır il kadın kolları Başkanlığı yapıyor.

Hep aktif hiçbir zaman partiye küsmemişler, hep partiye veren taraf olmuşlar. Hep vermişler hep çalışmışlar, aile olarak çalışmışlar.

Kadınlar olmadan, kadınlarımıza güvenmeden başarı olmaz. Siyasette kadınlara o kadar çok ihtiyacımız var ki. Bütün kadınlara saygım var ama Nilüfer başkanım bize ablalık ta yaptı, annelik te yaptı, yol gösterdi, elimizden tuttu. Onun için ona karşı sevgimiz, saygımız, sempatimiz farklıdır”

Nilüfer Deveci Kepez’in Aslında Mimarı da Sayılır

Ben o köşe yazısını tasvip etmiyorum. Bulunduğum ortamlarda da bunu her zaman dile getireceğim. Çünkü bu parti, bu partide insanlar gerçekten emek veriyor. Kolay kolay yetişmiyor. Hele yine dediğim gibi Nilüfer Başkan gibi yani hiç kolay yetişmiyor. O yüzden bunu da belirtmek istedim.

Çok üzüldüğüm bir yazı olmuştu. Tekrar ayağınıza sağlık. Önümüzdeki yerel seçimlere inşallah başkanım burada başkanıma yine çok büyük görevler düşüyor. Yine Kepez’in kendisi aslında mimarı da sayılır. Bunu da söyleyeyim. Kepez’de girmediği sokak, girmediği ev, sıkmadığı el kalmamış,

yapmadığı proje kalmamış. Biz Kepez ölçeğinde yerel seçimlerde yine Nilüfer başkanımın bilgisinden, birikiminden.

Çalışkanlığından faydalanmayı düşünüyoruz. Her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Tekrar başka ayağınıza sağlık geldiniz. Bizleri çok mutlu ettiniz.”

Ölmez’den sonra söz alan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ise şunları söyledi:

“Kepez'de olmak gerçekten bir ayrıcalık. Kepezli olmak, Kepezi yaşamak, bu gerçekten bir ayrıcalık Kepez, insanın hayatında dokunup, oradan da anında karşılığını aldığı, refleks bulduğu ender yerlerden bir tanesi. Dokunursanız, onun karşılığını güzel bir şekilde zaten alırsınız.

Dokunmadığını gitmediğiniz hiçbir yer sizin değil, bizim değil.

Bu düsturla yola çıkıp tabii ki yıllardır yaptığımız Kepez çalışmalarımızla.

Kepezde tanışıklığımız fazla, başka her yerden çok daha fazla.

Bu süreçte. Delege seçimlerini yaşadık. İlçe kongrelerini yaşadık. Kırılmaları, birleşmeleri, ayrışmaları, kavgaları, güzellikleri, kutlamaları, heyecanları hep birlikte yaşadık. Yenilenmiş örgütlerimizle.

Yeni yüzyılımızda, ikinci yüzyılımızda.

Yerel seçimlerden elde edeceğimiz başarılarla yeniden ülkemizi, kentimizi ayağa kaldıracağız. Hep birlikte bu süreci başarıyla tamamlayacağız.

Biz kazanmak zorundayız. Biz kazanacağız, başka yolu yok.

Mücadeleden Vazgeçenler Kaybedenlerdir

Biz asla mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz. Böyle genç, dinamik, heyecanlı örgütlerimizle bu yapılarımızla başarıya ulaşacağız. Antalya’mızda Kepez ’izimizi de yeniden kazanacağız ve birlikte başaracağız. Biz birlikte güçlüyüz çünkü el ele verdiğimiz zaman başaramayacağımız hiçbir şey yok.

Gökhan başkanım belki öncesinde çok farkında değildi ama mahallelerde hele ki delege seçimleri sırasında teker teker veya delegeler çıktıktan sonraki süreçte mahalleleri gezerken dolaşırken daha böyle dokunduğumuz yerlerle yüz yüze geldiği, birçok yerde bu kim diye sorduğunda,

biz onunla bir çalışma yapmıştık. Falan tarihte birlikteydik dediğimizde ya da gittikleri zaman oradan aldıkları cevaplarla ya evet biz Nilüfer hanımlarla zaten beraberdik. Onlarla beraberseniz zaten sıkıntı yok gibi söylemlerle bunları yaşadılar. Doğrudan bu sefer belki yüzyüze geldiler,

öyle değil mi başkanım. Çünkü biz dokunduk, dokunmaya devam edeceğiz. Sadece Kepez’de değil, Antalya’nın 913 mahallesi artık köylerde mahalle olduğu için mübalağa etmiyorum, yüzde altmışında da mutlaka gitmişliğim vardır. Hiç kimsenin gitmediği yerlerde Finike’nin nernezdi’nde Gündoğmuş’un Balkaya’sında.

Ballıbucak’ta Manavgat’ın.

Bilmeyenleriniz vardır belki, buralarda bizim köylerimiz ve doğudan bir farkı var.

Ne de buraya benziyor.

Buralarda yaşayan açılan okulların kapandığını.

Ülkenin geleceğinin nasıl karartıldığını, oralardaki öğretmenin, doktorun çekildiği zaman devlet memuru olarak karşısında sadece devlet olarak gördüğü din adına orada görev yapan kişilere teslim edildiğini ve bunun da bizi getirdiği yeri doğrudan görmüş birisiyim.

Bu mücadeleyi vererek bunları değiştirmek için bunları düzeltmek, yeniden laik, çağdaş hukuk devleti çerçevesinde insanlara bunları anlatabilmek için mücadele ettik, mücadele etmeye de devam edeceğiz. Elbette genel seçimde birtakım sıkıntılar yaşadık.

Hayal ettiğimiz gibi beklediğimiz gibi umduğumuz gibi bir sonuç almadık, alamadık ama bu son değil.

Atatürk Kurtuluş Savaşı’na yola çıkarken. Silahı yoktu, parası yoktu, askeri yoktu. Hepsi bulundu. Bu ülke bu kurtuluş mücadelesini verdi. O günden daha kötü bir durumda değiliz.

Bugün bunları başaracak gücümüz, enerjimiz, teknolojimiz, bilgimiz, donanımımız, her şeyimiz var.

Bunları bir araya getirip biz helva yapacağız. Bu helvayı beraber yapacağız. O yüzden bu yenilenmiş güçlerimizle çıkacağımız yolda hepimize başarılar, kolaylıklar diliyorum. Buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız. Sayın başkanım ve yönetimi iyi ki göreve geldiniz.

Biz biriz birlikteyiz. Kepez den aldığımız güçle enerjiyle hep çıkış noktamız burası oldu.

Çünkü Türkiye’nin dinamiği tepe.

81 ilin Antalya’nın da ilçelerini dediğimiz 81 ilin bir mozaiği Kepez.

Ne Muratpaşa'ya benzer ne Seri’ke benzer ne Konyaaltına benzer.

Buradan çıkar, her şey buradaki seçmen bakar, karar verir, değiştirir.

Buradaki dokuyla beraber biz seçimleri kazanırız. Bu mücadeleyi birlikte vereceğiz. Birlikte başaracağız.

Bu noktada ben hepinize böyle bir yönetimi göreve getirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarımıza güvendiğiniz bunları bir araya getirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Gençlerimizle babalarıyla çalıştığımız arkadaşlarımızla, yol arkadaşlarımızla anneleriyle çalıştığımız arkadaşlarımızla

mücadeleye devam edeceğiz. Hep beraber burada 2 kuşak, 3 kuşak, bir arada.

Kepez’in birleştiricisi olacağız. Japon yapıştırıcısı gibi hep birbirimize tutunacağız.

“İnsanımız, üyemiz, seçmenimiz gider bunu güzel bir şekilde değerlendirir. O süreçten sonra biz daha büyük atılımlar yapmışız her zaman. Burada da olacak odur. Tartışacağız çünkü bizler tartışan, sorgulayan, tartan insanlarız. Bu süreci yaşayacağız. Genel bunu yaşarken elbette Antalya’da bunu yaşayacak.

İlçe kongrelerimiz tamamlandı. İlçe örgütlerimiz toplanacak, ana kademe yöneticilerimiz, gençlik örgütlerimiz, kadın örgütlerimiz toplanacak ve bir takım kararlar verecekler Antalya’nın geleceği için. Bu sadece delegelerin sandığa atacakları oylarla ilgili değil. Burada örgütler Antalya’nın nasıl yönetilmesi gerektiğine karar verecek.

Bu kararı verirken bir uzlaşıcı, bir toparlayıcı yapıya ihtiyaç olduğu noktasında genel bir eğilim var. Genel merkezde de buradaki örgütlerde de. Çünkü herkes çok yıprandı. Örgütlerdeki kongre sürecinde ve delege seçimlerindeki tartışmalar yüzünden çok yıprandı. Ama nedense herkesin aklına “toparlayıcı bir abiye ihtiyaç var”

Niye abla ya da anne gelmiyor de niye sadece toparlayıcı olunca abiye ihtiyaç oluyor? Değil mi? Yani bu süreci doğru bir şekilde planlayıp yürütmek ilçe başkanlarımızın görevi. Abi ya da abla, sonuçta burayı toparlayacak, Antalya’yı geleceğe hazırlayacak heyecanlı bir yapıya ihtiyaç olduğudur gerçek olan.

(Konuşma sırasında siz aday olmayı düşünüyor musunuz? Şeklinde bir soru sorduk) Ben böyle bir şey demedim. Ben kimseye bir şey demedim. Sadece bir parantez açtım, Yani bu süreci doğru bir şekilde planlayıp yürütmek ilçe başkanlarımızın görevi”

yukarı çık
0
Paylaşım