Menu
RSS
Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) y...

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i...

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm Kentlerini CHP’li Belediyeler Yönetiyor

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm …

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ...

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik Siyasete Atılıyor

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ba…

JMO Şube Başkanı Çeltik, sosya...

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, ‘Başkanla 14. Kitap Fuarında Buluşacağız’

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, …

Antalya Büyükşehir Belediye’si...

Prev Next

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Karacan: Mazlumun Ahı İndirir Şahı

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Karacan: Mazlumun Ahı İndirir Şahı

İYİ Parti, tutuklu gazeteciler Serkan Kafkas, Süha Çardaklı ve Batuhan Çolak'a destek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamasında gazetecilere yapılan baskıyı özet olarak anlatmak isteyen Karacan “Mazlumun ahı indirir şahı” dedi.

İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı’nda yapılan basın açıklamasında konuşan il başkanı Vahdet Afşin Karacan, yapılan uygulamaların doğru olmadığına dikkat çekerek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Cumhuriyetin ana unsuru olan Türk milliyetçiliği düşüncesine sahip gazetecilere yönelik

yeni bir baskı politikası geçtiğimiz günlerde ifşa olmaktadır. 1944’te tabutluklarda, 1980’de Mamak’ta zincirlenmek istenen Türk milliyetçiliği; 2023’te siyasi iktidarın yol açtığı sığınmacı dalgasına karşı Türk milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alınmıştır.

Oysa bu topraklarda gazetecilik, milletin derdini dert edinmek ve bunların çözümü için cesaretle doğruları yazıp konuşabilmektir. Gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de işte bu sorumluluğun bir parçasıdır” dedi.

Karacan, gazetecilerin tutuklanmasına tepki göstererek, “Gazetecilerin dava dosyasında yer alan “Gönderilerinde milliyetçi paylaşımda bulundukları tespit edilmiştir” ifadesine tepkiliyiz. Kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi genel sağlık hakları görmezden gelinmiştir.

Haberin Videosu:

Bu kasıtlı ve art niyetli tutum sonucunda, söylemekten utanç duyulması gereken; ‘Gönderilerinde milliyetçi paylaşımda bulundukları tespit edilmiştir’ ifadesi dava dosyasına girmiştir. Dosyada delil diye yer alan; ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez!’ pankartının fotoğrafı ise sanki bir suç unsuru gibi sunulmuştur.

Buradan kamuoyuna şunu memnuniyetle duyuruyoruz. Türk milliyetçisi olmak, Türk milletinin geleceği için paylaşımlarda bulunmak; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” pankartını taşımak asla bir suç olmadığı gibi Türk milletinin her bir ferdinin görev ve sorumluluğundadır.

İktidar sözde Çözüm Süreci garabetinde yaptığı gibi Türk milliyetçiliğini yeniden mahkûm etmeye çalışacaksa buradan duyuruyoruz ki; bu tutumun karşısında dimdik bir İYİ Parti olacaktır. Bu toprakların mayasıyla yoğrulan, beş bin yıllık mazisiyle insanlık tarihini belirleyen Türk milletinin

milliyetçiliğini yapmak da bu ülkenin her bir vatandaşına düşen vazgeçilmez bir haktır. Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; Ziya Gökalplerden Erol Güngörlere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü

Türk milliyetçiliği düşüncesini İYİ Parti olarak savunmayı ve korumayı sürdüreceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine geçit vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

yukarı çık
0
Paylaşım