Menu
RSS
Antalya Kadın Platformu: İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz

Antalya Kadın Platformu: İstanbul Sözleşmesi’nden …

Ülke çapında kadın örgütleri a...

HDP İl Binasına Girerek Bir Kişiyi Öldüren Saldırgan Tutuklandı

HDP İl Binasına Girerek Bir Kişiyi Öldüren Saldırg…

Dün İzmir'de HDP İl Başkanlığı...

Antalya CHP Milletvekili Zeybek: Cemaatin, Mafyanın, İktidarın Yargısı Olmaz, Milletin Yargısı Olur

Antalya CHP Milletvekili Zeybek: Cemaatin, Mafyanı…

CHP Antalya Milletvekili ve TB...

Son 1 Ayda Tam 20 Polis İntihar Etti

Son 1 Ayda Tam 20 Polis İntihar Etti

Türkiye'de son 1 ayda toplam 2...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'ya Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'ya Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erd...

Prev Next

Kaş CHP İlçe Başkanı Arıkan: AKP’den Patara’daki Olayla İlgili Cevap Bekliyoruz

Kaş CHP İlçe Başkanı Arıkan: AKP’den Patara’daki Olayla İlgili Cevap Bekliyoruz

Tarım Orman İş Sendikası Başkanı Şükrü DURMUŞ’un yaptığı açıklamada Dünyaca ünlü Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden 2 Bin 168 kamyon kumun çalındığı ortaya çıkınca olayı ortaya çıkaran görevli memur

hem sürgüne uğramış hem de mobbing yapıldığı iddia edilmekte. Bunun üzerine CHP Kaş İlçe Başkanı Mehmet Vural Arıkan AKP Kaş yetkililerinden bu sorulara cevap istemiştir.

CHP Kaş İlçe Başkanı Mehmet Vural Arıkan’ın sosyal medya hesabından yaptığı konu ile ilgili açıklama şöyle:  

“Kamuoyunun yakından takip ettiği üzere;

Geçtiğimiz Şubat Ayında “Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’’ sınırları içinde kum hırsızlığı yapıldığına dair ihbarları değerlendiren güvenlik güçleri bir operasyon düzenleyerek geniş çaplı gözaltılar yapmış,

sonrasında Kaş Adliyesinde konu ile ilgili bir soruşturma açılmıştır.

Olayın duyulduğu Şubat ayından beri, özellikle dünden bu yana ulusal basınımız, televizyonlarımız ve sosyal medyada Kaş’ımızın kendisine yakışmayan bu hırsızlık olayı ile anılmasından dolayı, tüm Kaş halkı gibi Kaş’ımız adına rahatsız ve üzgünüz.

Yargının üzerine düşeni ivedilikle yapacağına inanıyoruz.  Ancak dün ulusal basına düşen iddialar ne yazık ki çok vahim: 

Tarım Orman İş Sendikası Başkanı Şükrü DURMUŞ’un yaptığı açıklamada şu iddialar ileri sürülmektedir.

 Görev alanındaki bu hırsızlıkla ilgili tutanak tutma sürecinde orman muhafaza memuru, AKP ilçe Başkan Yardımcısı Osman Deniz KARATAÇ tarafından engellenmek istenmiş ve AKP İlçe Başkan Yardımcısı görevli memura;

‘’Burada tutanak tutmayın, biz bölge müdürünü aradık…’’ şeklinde baskı yapmıştır.

Olayın arkasından, tam bir ciddiyet ve dürüstlük içinde görevini yapmaya çalışan orman muhafaza memuru, hem oturmakta olduğu lojmandan çıkarılmış hem de Kaş Kaymakamlığı tarafından görevden uzaklaştırılmıştır.

Görevinin gereğini yaptığı için görevden uzaklaştırılan memur, üyesi olduğu Tarım Orman İş Sendikası’nın girişimleri sonucu 27 gün sonra görevine dönebilmiş, ancak bu kez de görev yeri değiştirilerek

Kaş Sütleğen’e gönderilmiş ve kendisine mobbing  ( yıldırma, sindirme, psikolojik baskı) uygulanmıştır.

Şimdi Soruyoruz

1.AKP İlçe Başkan Yardımcısı Osman Deniz KARATAÇ, Orman Bölge Müdürü’nü arayarak,  böyle bir yolsuzluğun üstünü örtmek için baskı yapmış mıdır?

2.Kaş Kaymakamlığı, görevinin gereğini yapan bu kamu personelini görevden uzaklaştırmış mıdır? 

3.Söz konusu personel bu yolsuzlukla ilgili, görevinin gereğini yaparak tutanak tuttuğu için mi görev yeri değiştirilmiştir, bu nedenle mi kendisine mobing (baskı, yıldırma, sindirme) uygulanmaktadır?

Eğer olaylar bu şekilde gelişmişse bu uygulama, işini doğru ve dürüst yapmak isteyen kamu personellerine bir nevi gözdağı olarak değerlendirilecek ve kamu yararını gözeten ve görevinin gereğini yapmak isteyen kişileri

yılgınlığa sürükleyecek, iş güvenceleri için kaygı oluşturacaktır.  

Böylesi olumsuzluklar, vatandaşlarımızın kamu kurumlarına olan güvenini zedeleyecek, haksızlığa ve kamunun zarara uğramasına sebep olacaktır.

CHP Kaş Örgütü Olarak,

Tüm duyarlı hemşerilerimiz gibi İlçemizin böyle olumsuzluklarla anılmasından son derece rahatsızız ve derin üzüntü duyuyoruz.

Yukarıda özetlenen olay ve iddialar ile ilgili olarak gerek AKP Örgütünün gerekse Kaymakamlığın sorularımızı yanıtlamasını ve kamuoyunu bu konuda, daha fazla zaman geçirilmeden, detaylı olarak bilgilendirmesini/aydınlatmasını TALEP EDİYORUZ, BEKLİYORUZ, İZLİYORUZ”

yukarı çık
0
Paylaşım