Menu
RSS
Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) y...

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i...

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm Kentlerini CHP’li Belediyeler Yönetiyor

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm …

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ...

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik Siyasete Atılıyor

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ba…

JMO Şube Başkanı Çeltik, sosya...

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, ‘Başkanla 14. Kitap Fuarında Buluşacağız’

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, …

Antalya Büyükşehir Belediye’si...

Prev Next

Antalya CHP İl Başkanı Cengiz: Kaybolan Silahlar Milli Güvenlik Sorunudur!

Antalya CHP İl Başkanı Cengiz: Kaybolan Silahlar Milli Güvenlik Sorunudur!

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, son günlerde gündeme gelen kayıp silahlarla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AKP iktidarını hedef alan sert eleştirilerde bulundu. Başkan Cengiz, “Kaybolan silahlarla birlikte AKP ve huzuru sağlamakla görevli Bakan Soylu, milli bir güvenlik sorunu haline geldiler” dedi

Son günlerde mafya lideri Sedat Peker’in çarpıcı iddialarıyla beraber yeniden gündeme gelen envantere kayıtlı olmayan kayıp silahlarla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz sert eleştirilerde bulundu. İddiaların aydınlatılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Nuri Cengiz,

devlet memurlarının mesleklerinin AKP döneminde itibarsızlaştırıldığını ifade etti. Başkan Cengiz’in açıklamasının tamamında şu ifadeler yer aldı;

“Son dönemde MAFYA-İKTİDAR ilişkilerinin açığa çıkmasıyla birlikte kan donduran iddialara ve bu iddiaların birçoğunun ne yazık ki doğruluğuna şahit olduk.

Mafya liderinin, özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alan iddiaları her geçen gün daha da büyürken, müzik dinleme saatleri hakkında dahi konuşacak bir sürü lafı olan Erdoğan’ın iddialara karşı sessiz kalması, skandalın bambaşka bir boyutu!

Mafya liderinin sosyal medya hesaplarından ileri sürdüğü son iddialar ise resmen dudaklarımızı uçuklattı!

İddialara göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bilgisi ve talimatları dahilinde AKP teşkilatlarına on binlerce silah dağıtıldı! Silahların dağıtıldığı yer, saat, dağıtanların kimliği, araçların plakaları dahil her türlü bilgiye sahip suç örgütü liderinin iddiaları; İçişleri Bakanlığı’nın verileri ile karşılaştırıldığında doğruluk payı artıyor!

İçişlerinin resmi verilerine göre 2014 yılında 14 bin adet silah kayıpken, 2016 yılında bu sayı 110 bine yaklaşarak korkunç bir yükseliş göstermiş!

Ruhsatı olmayan unlu mamulün satışına dahi müsaade etmeyen AKP hükümetinin, ruhsatsız silahların sosyal mecralarda satılmasına göz yumması, kayıp olan on binlerce silahı da legalleştirmektedir.

Sivil milislere dağıtıldığı iddia edilen on binlerce silahtan her geçen gün bir tanesi daha patlamakta, kadın cinayetleri işlemekte, halkı her an tehdit etmektedir!”

“Kutsal Meslekleri İtibarsızlaştırdılar”

“Hakkında sayısız iddia gündeme gelen ve hiçbirini tam anlamıyla aydınlatamayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülkenin iç huzuru ve güvenliğini sağlamaktan ziyade bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir!

Hatta öyle ki; Soylu’nun yönetimindeki EGM’de polis memurlarının intihar vakalarında rekor artış yaşandığı yetmezmiş gibi; tacizci olduğu öne sürülen bir polis memuru, Emniyet Müdür Yardımcısını makamında vurup öldürebilmektedir!

İşte tüm bunlar; liyakat esas alınmadan yapılan atamaların, torpilli yerleştirmelerin, AKP’li vekilin oğlu karşısında dahi el pençe divan durmak zorunda bırakılan polislerimizin kutsal olan mesleğini itibarsızlaştırmanın eseridir!

İtibarı zedelenen memurlarımız için 3600 ek göstergenin önemini bilmeyen yoktur. Erdoğan'ın 2018 seçimleri öncesi başta polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi memurlar olmak üzere kamu görevlilerine vaad ettiği ancak seçimi kazandıktan sonra memurlar için büyük bir mağduriyet haline gelen

3600 ek gösterge; bu ülke için çalışan memurun alın terinin karşılığı, bir an önce teslim edilmesi gereken hakkıdır!”

“AKP Dönemi Alın Terinin Yerde Kaldığı Bir Dönem”

AKP dönemi; toplumun birçok kesimi için hakkın, hukukun, adaletin yerini bulmadığı, alın terinin yerde kaldığı bir dönem olarak tarihte yerini alacaktır!

Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkın iktidarını kurduğumuzda; ülkemizi içerisinde bulunduğu bu bataklıktan aklın ve bilimin öncülüğünde, liyakat esasına dayandırılarak, adaletin sağlandığı, alın terinin yerde kalmadığı, laik ve demokratik bir düzen sağlayarak çıkaracağız!

Polisimiz, askerimiz, öğretmenlerimiz, çiftçilerimiz, işçilerimiz... Kısaca AKP döneminde değersizleşmiş, itibarını kaybetmiş, gelecek adına umutsuzluğa kapılmış her birey için; yaşanılabilir, aydınlık bir Türkiye inşa edeceğiz!”

yukarı çık
0
Paylaşım