Menu
RSS
Antalya Karayolunda, Yol Kenarında Biriken 2 Metre Yükseklikteki Karlar Temizleniyor

Antalya Karayolunda, Yol Kenarında Biriken 2 Metre…

Antalya'yı Konya'ya bağlayan A...

Antalya’da Elektrik Teli Aylardır Yerde, İlgilenen Yok!

Antalya’da Elektrik Teli Aylardır Yerde, İlgilenen…

Antalya Konyaaltı İlçesi Hacıs...

Bakan Turhan: Antalya'yı İzmir'e Otoyol Ve Hızlı Trenle Bağlayacağız

Bakan Turhan: Antalya'yı İzmir'e Otoyol Ve Hızlı T…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ca...

Antalya’da Hava Az Bulutlu Geçecek, Rüzgar Kuzey Yönlerden Kuvvetli Esecek

Antalya’da Hava Az Bulutlu Geçecek, Rüzgar Kuzey Y…

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya’da Ekmek Teknesi İçin Ölümüne Mücadele Etti

Antalya’da Ekmek Teknesi İçin Ölümüne Mücadele Ett…

Antalya’nın Aksu ilçesinde dün...

CHP Antalya Kepez’de Murat Dinç’i Aday Gösterdi

CHP Antalya Kepez’de Murat Dinç’i Aday Gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ...

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, Sıcaklık Sahilde 2-4, İç Kesimlerde 6-8 Derece Azalacak

Antalya’da Hava Parçalı Bulutlu, Sıcaklık Sahilde …

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü...

Antalya’daki ‘Güneş Rotasına’ Dünya Lansmanı

Antalya’daki ‘Güneş Rotasına’ Dünya Lansmanı

Prof. Dr. Nevzat Çevik, güneş ...

Prev Next

Antalya DSP Konyaaltı Belediye Başkanlığı İçin Buket Dağlı’yı Aday Gösterdi

Antalya DSP Konyaaltı Belediye Başkanlığı İçin Buket Dağlı’yı Aday Gösterdi

Geçtiğimiz günlerde CHP’den istifa ederek DSP’ye katılan Konyaaltı Belediyesi Meclis Üyesi Buket Dağlı, DSP’den Konyaaltı Belediye Başkanlığına aday oldu. Dağlı ve DSP il yönetiminin birlikte düzenledikleri basın toplantısında kamuoyuna Buket Dağlı’nın

Konyaaltı Belediye Başkan Adayı olduğunu bildiren DSP İl Başkanı Ahmet Çakmak, partilerinin önümüzdeki süreçte özellikle kadın adaylarla yerel seçimlere gireceklerini belirtti.

İl başkanının açılış kdnuşması sonrası söz alan Buket Dağlı, öncelikle gazetecilerin gününü kutlayarak şöyle konuştu:

“10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü kutlar, yaptığınız bu çok önemli göreviniz için hepinize çok teşekkür ederim. Basın açıklamaları genelde kendini tanıtarak başlar; ancak 20 yıla yakın zamandır siyaset içerisinde ve sahalarda olan bir kişi olarak,

sizlerin beni ve çalışmalarımı bildiğinizi düşünüyor ve değerli vaktinizi bu konuda mümkün olduğu kadar az almak istiyorum. 1971 Ankara doğumlu evli iki çocuk annesiyim. Bedriye Bileydi Okul Aile Başkanlığı ile başlayan

Konyaaltı serüvenimiz CHP Konyaaltı belde kadın kolları başkanlığı ile devam etti. 2009 Yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği'ne seçilmemden sonra 2014 Yılı Yerel Seçimleri sonrası Belediye Meclis üyesi seçilmem ile çalışmalarım devam etti.

2016 Yılında 1 Kadın Hareketi adındaki derneğimizi kurduk. Kadın istihdamı için çalıştık ve bu çalışmalarımıza halen devam etmekteyiz. Dünya'nın yarı nüfusu kadın ve diğer yarısını da kadınlarımız yetiştiriyor.

Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de bu, aynen bu şekilde. O halde, takdir edersiniz ki birçok eser kadınlarımız sayesinde gerçekleşmiştir. Kadınlarımız ne kadar sosyal ve aktif hayatın içerisinde olur ise dünyamız ve ülkemiz de,

o kadar mutlu huzurlu ve barışla dolu olacaktır.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkını 1934 yılında vermiş olsa da, günümüzde kadınlarımız sadece seçme hakkını kullanmaya nerede ise mecbur bırakılmışlardır.

Bizim yol önderimiz, Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabesidir, Bursa Nutkudur. Yolumuz; çağdaş Cumhuriyet yoludur. Bu yolu yürürken her görüşe, yanımız da olana da, karşımız da olana da saygılıyız ve biz bu yoldan asla dönmeyeceğiz.

Haklı davamız da bu bir duruş meselesidir. Çok kısa bir zaman sonunda projelerimizi de sizlerle paylaşmak için bir araya gelmek isteriz. Ancak yürüdüğümüz yola örnek olması amacı ile bir tanesini sizlerle paylaşmak isterim.

Buradan bu davaya sahip çıkan D.S.P Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal'a, siz değerli basın mensuplarına, bu günlerde emeği olan tüm siyasi büyüklerime ve aileme çok teşekkür ederim”

yukarı çık
0
Paylaşım