Menu
RSS
Bayramın ilk 3 günündeki trafik kazalarında 22 kişi hayatını kaybetti

Bayramın ilk 3 günündeki trafik kazalarında 22 kiş…

Bakan Yerlikaya, “Lütfen aşırı...

Bayram Tatilinin İkinci Günü: 726 Kaza, 11 Ölü, 1295 Yaralı

Bayram Tatilinin İkinci Günü: 726 Kaza, 11 Ölü, 12…

İçişleri Bakanı Yerlikaya, bay...

Faturalar Kabaracak... Elektrik Ve Doğal Gaza Zam Kapıda!

Faturalar Kabaracak... Elektrik Ve Doğal Gaza Zam …

Temmuz ayında, genel seçim ve ...

Bayram Gibi Bayram: Yurttaşlar Et Bile Alamıyor

Bayram Gibi Bayram: Yurttaşlar Et Bile Alamıyor

Yurttaşlar bırakın kurban alma...

Acemi Kasap' Bilançosu: Toplam 16 Bin Yaralı

Acemi Kasap' Bilançosu: Toplam 16 Bin Yaralı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca b...

Bayram Tatilinin İlk Günü: 24 Saatte 852 Trafik Kazası

Bayram Tatilinin İlk Günü: 24 Saatte 852 Trafik Ka…

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,...

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz: Türkiye’de Örnek Bir Belediyecilik Yapacağız

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz: Türkiye’de Ö…

Antalya Büyükşehir Belediyesi’...

Antalya Büyükşehir Meclisi Toplandı: Mesut Kocagöz Alkışlarla Karşılandı

Antalya Büyükşehir Meclisi Toplandı: Mesut Kocagöz…

Antalya Büyükşehir Belediyesi ...

Prev Next

3. Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali Ödül Töreniyle Sona Erdi

3. Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali Ödül Töreniyle Sona Erdi

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali”, iki bin yıllık Antiphellos Antik Tiyatro’sunda ödül töreniyle tamamlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş Belediyesi, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ve Mey|Diageo tarafından desteklenen festivalin kapanış töreni, ilçedeki iki bin yıllık Antik Tiyatro’da gerçekleşti.

Programda konuşan Kaş Belediye Başkanı Erol Demirhan, festivalin bu şehrin kültür sanat yaşamına değer kattığını, gelecek yıllarda daha da gelişerek, yine sanatseverlerle bir araya geleceğini belirtti.

Organizasyona destek olan kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür eden Başkan Demirhan, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutladı.

Festival Direktörü Seren Toplaoğlu da Kaş’ın sadece Türkiye’nin turizm destinasyonlarından biri değil, sinema sanatçıları, yönetmenler ve sektör profesyonelleri için bir buluşma noktası haline geldiğini ifade ederek, “Kaş’ta beş duyuya hitap eden bir deneyim festivali yaratmaktayız aslında.

Bunun için de tüm yıl boyunca TGA ile yoğun şekilde çalışıyoruz. Amacımız, uluslararası katılımı da artırarak, henüz turizm sezonunun yoğun olmadığı tarihleri değerlendirmek.” dedi.

Bu festivalin, su altı filmlerine özellikle yer veren Türkiye’de tek, dünyada ise 12 film festivalinden biri olduğuna işaret eden Topaloğlu, “Her sene attığımız adımlarla çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir festival olmaya çalışıyoruz.

Bu yıl inanılmaz bir ilgiyle karşılaştık, 5 günde 5 bin izleyiciye ulaştık.” ifadelerini kullandı.

Bu yıl 60 ülkeden 610 filmin başvuru yaptığı festival kapsamında film gösterimleri, atölye, panel ve keşif turları gibi etkinlikler düzenlendi. Festivalde, ulusal, uluslararası, ulusal öğrenci ve uluslararası su altı filmleri kategorisinde 15 ülkeden 30 film yarıştı. Ana jürinin değerlendirmeleri sonucunda

Ulusal Kısa Film Yarışmasında En İyi Film Ödülü’nün sahibi, Ömer Ferhat Özmen’in yönettiği “Eksi Bir” oldu. Ana jüride film kurgucusu Yorgos Mavropsaridis, oyuncu Pınar Deniz, yönetmen-yazar Hany Abu-Assad, film yapımcısı Zeynep Santıroğlu Sutherland yer aldı.

  1. Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali, çeşitli kategorilerde dereceye giren yönetmen, jüri üyeleri ve sanatçılara ödül ve plaket verilmesiyle sona erdi.

Törene, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Gürbüz, CHP İlçe Başkanı Mehmet Vural Arıkan, belediye meclis üyeleri de katıldı.

Festival, 12-13 Haziran’da İstanbul Kadıköy Sineması’nda, 27 Haziran’da ise İzmir Karaca Sineması’nda seyirciyle buluşmaya devam edecek.

yukarı çık
0
Paylaşım