Menu
RSS
Antalya'da 4.1 Büyüklüğünde Deprem

Antalya'da 4.1 Büyüklüğünde Deprem

Antalya'nın Kaş ilçesi açıklar...

Antalya İYİ Parti’den Seçim Güvenliği Toplantısı: Sandığa Atılacak Her Oy, İYİ Partinin Güvencesi Altındadır

Antalya İYİ Parti’den Seçim Güvenliği Toplantısı: …

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanl...

Muratpaşa Belediyesi’nde 2 Bin 200 Çalışanı Sevindiren Sözleşme

Muratpaşa Belediyesi’nde 2 Bin 200 Çalışanı Sevind…

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümi...

Antalya Tabip Odasından TBMM’ndeki Oturuma Katılmayan Milletvekillerine Kınama

Antalya Tabip Odasından TBMM’ndeki Oturuma Katılma…

Antalya Tabip Odası Yönetim Ku...

Kumluca Açıklarında 4.2 Şiddetinde Deprem

Kumluca Açıklarında 4.2 Şiddetinde Deprem

Antalya’nın Kumluca ilçesi açı...

Antalya SES, Şanlı Mücadelelerin Verildiği 26. Yılı Kutluyor

Antalya SES, Şanlı Mücadelelerin Verildiği 26. Yıl…

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçi...

Antalya Alevi Bileşenleri: Bu Saldırıların Arka Planını Örgütleyicisini Ve Azmettiricisini Derhal Açığa Çıkarın!

Antalya Alevi Bileşenleri: Bu Saldırıların Arka Pl…

Ankara’da dün gerçekleştirilen...

Prev Next

Antalyalı Firma Üretecek, Japon Firma Satacak

Antalyalı Firma Üretecek, Japon Firma Satacak

Antalya merkezli su arıtma sistemi üreticisi Fair ATS, Japon devi Sony’nin tedarik firması Techsol Holding ile gurur veren bir ortaklığa imza attı.

İki firma arasındaki işbirliği kapsamında Fair ATS’nin üreteceği su arıtma sistemleri, Purisol markasıyla 24 ülkede satışa sunulacak.

Antalya Ticaret Platformu Derneği (ATİP) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ticaret Komisyonu Başkanı Ali Torun’un sahibi olduğu Fair ATS firması, kent ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak dev bir işbirliğine imza attı. Antalya’da evsel ve endüstriyel su arıtma sistemleri üreten Fair ATS,

Japon devi Sony’nin tedarik firması Techsol Holding ile İş Ortaklığı anlaşması imzaladı. Geçtiğimiz günlerde Antalya’ya gelen Techsol Holding ortaklarından Alaa Abdel Yaman ile Fair ATS firması sahibi Ali Torun arasında imzalanan ortaklık anlaşmasına göre, iki firma Purisol markası ile Avrupa,

Asya ve Ortadoğu’da 24 ülkede su arıtma sistemi satacak.

Dünyanın Suyunu Arıtacaklar

Fair ATS tarafından Antalya’da üretilecek olan su arıtma sistemleri, Japonya merkezli Techsol Holding aracılığıyla dünyaya pazarlanacak. Evsel ve endüstriyel su arıtma sistemleri üreticisi olan Fair Ats firması, Techsol Holding ile yaptığı ortaklıkla kurduğu Purisol markası ile 24 ülkede satış ve pazarlama temsilciliğini yaparak,

ürünlerini satışa sunacak. Ortaklık anlaşmasının imzası sırasında konuşan Techsol Holding ortaklarından Alaa Abdel Yaman; “Enerji sektöründe faaliyet gösteren bir holding olarak hedefimiz sadece daha yüksek karlar elde etmek değil, bunu yaparken gelecek kuşaklara olan sorumluluğumuzu da yerine getirmek.

Onlara olan borcumuzu ödemek ve daha iyi bir dünya için katkı koymak” dedi. Holding hakkında bilgi de veren Yaman, “11 Kasım 2019’da kurduğumuz holdingde, her çalışanın şirketin bir parçası olduğu, aidiyet anlayışını, herkesin işi sahiplendiği, parçası olduğu bir yapıyı hedeflemiştik. Bunu da başardık.

Bugün Sony, Casio gibi firmalarla anlaşmalarımız var. Sony’nin 5 geliştirme stüdyosunda play station oyunlarını dünyanın tüm dillerine çeviriyoruz. Yine enerji sektöründe, geliştirdiğimiz güneş panellerinin dünya lansmanını önümüzdeki Ağustos ayında yapacağız” diye konuştu.

‘Su Neredeyse Biz Oradayız’

Holding olarak bir sonraki adım olarak su arıtım teknolojilerini hedeflediklerini kaydeden Alaa Abdel Yaman şöyle devam etti: “Birlikte çalışabileceğimiz, güvenebileceğimiz, Japon teknolojisini de içine katabileceğimiz bir partner arayışı içerisindeydik.  Bu arayışımıza Fair ATS’den daha iyi yanıt veren bir firma olmadı. 

Bu yüzden buradayız ve burada olduğumuz için de mutluyuz.” Fair ATS firmasının sahibi ve ATİP Yönetim Kurulu Üyesi Ali Torun ise konuşmasında, “2001 yılında ‘Su neredeyse biz oradayız’ sloganıyla küçük bir şirket olarak yola çıkmıştık.

Bugün evsel ve endüstriyel su arıtma sistemleri üreticisi olarak yurtiçi ve dışında faaliyet gösteriyoruz. Ortaklığımızın her iki ülke için de, bizler için de hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

yukarı çık
0
Paylaşım