Menu
RSS
Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Hekimlerin Sesi TTB Susturulamaz!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) y...

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Yeniden Aday

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i...

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm Kentlerini CHP’li Belediyeler Yönetiyor

Antalya’da Konuşan CHP Genel Başkanı Özel: Turizm …

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ...

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik Siyasete Atılıyor

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ba…

JMO Şube Başkanı Çeltik, sosya...

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, ‘Başkanla 14. Kitap Fuarında Buluşacağız’

13. Antalya Kitap Fuarı Kapılarını Açtı; Başarır, …

Antalya Büyükşehir Belediye’si...

Prev Next

Antalya CHP İl Başkanı Cengiz: Büyüyenler Yalnızca AKP’liler ve Yandaşlarıdır

Antalya CHP İl Başkanı Cengiz: Büyüyenler Yalnızca AKP’liler ve Yandaşlarıdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın enflasyon ve büyüme oranları ile ilgili yaptığı dünkü açıklamaların ardından AKP hükümetinin ekonomi politikalarını değerlendiren CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz,

“Ekonomisi büyüyenler yalnız AKP’liler ve yandaşları, halkın içinde büyüyen ise AKP’yi gönderme arzusudur” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü açıklamalarından sonra artışı önlenemeyen enflasyon ve dolayısıyla sürekli zamlanan ürünlerle alakalı sert eleştiriler içeren açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın 3 ay öncesinde de enflasyonu ve faizleri düşürmek istediğini ancak yükselişinin dahi önlenemediğini hatırlatan Başkan Cengiz, AKP’li siyasiler tarafından sıkça söylenen “Ekonomimiz şahlandı” ifadesinin ise “Milletin aklıyla dalga geçmek” olarak yorumladı.

Başkan Nuri Cengiz’in açıklamasının tamamında şu ifadelere yer verildi;

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “Merkez Bankası Başkanıyla görüştüm, yüzde 19 olan politika faizini düşürmemiz lazım” beyanı üzerinden 3 aydan fazla zaman geçti. Erdoğan geçen ay ise, “Enflasyonun düştüğünü göreceksiniz, dolayısıyla faiz oranları da düşecek” demişti.

Tüik’in açıkladığı Ağustos ayı verilerine göre ise enflasyon, yıllık yüzde 19.25’i bularak Merkez Bankasının belirlediği 19 barajını dahi aşarken; gıda enflasyonu yüzde 29 ile son 28 ayın zirvesini gördü!

Sokakta, çarşıda, pazarda “Geçinemiyoruz” isyanı sergileyen vatandaşı da geçtik, sarayın onayını almadan açıklanmayan bu rakamlar bile gerçekleri gizleyemez haldeyken; Erdoğan ve şakşakçılarının dillerinden düşürmedikleri bu “EKONOMİK ŞAHLANMA” hikayesi ne midir?

Vatandaşın aklıyla dalga geçmekten başka bir şey değildir!”

“Saraydan Bakınca Gerçekler Görünmüyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, günlük 10 MİLYON LİRAYI aşan harcama yapılan SARAYINDAN, servetine servet katan çevresine baktığı zaman Türkiye’nin gerçeklerini görmekte zorlanıyor olabilir!

Ancak bugün Türkiye’de geleceğimizin sahibi gençlerimiz, üniversite tercihlerini yaparken okulların başarılarını, alabilecekleri eğitimin seviyesini değil; “HANGİ ŞEHİRDE GEÇİM SIKINTISI ÇEKMEDEN YAŞAYABİLİRİM” kriterini baz alarak hareket ediyorlar!

Bugün Türkiye’nin birçok yerinde ev kiraları asgari ücretle yarışırken; açlık sınırı asgari ücreti de geçip 3 bin liraya dayanmış halde!

Kimi, nasıl büyüttüğü; kimlere, ne fayda sağladığı belli olmayan meşhur “BÜYÜME ORANLARI” AKP’li Cumhurbaşkanı başta olmak üzere iktidarın sözde ekonomi uzmanları tarafından böbürlenerek müjdeleniyorken;

Türkiye’nin neredeyse yüzde 25’i, yani her dört vatandaştan bir tanesi işsizlikle boğuşur vaziyette!”

“Büyüyenler Yalnızca AKP’liler Ve Yandaşlarıdır”

“Evet ne yazık ki büyüyen ve gelişen şey; halkın alım gücü, yaşam kalitesi değil! Ancak bu ülkede bahsedildiği kadar büyüyenler de yok değil!

Koca koca rakamlara yansıyan oranlarla büyüyenler; vatandaşın evine kirası kadar elektrik faturası gönderen 5’li çete mensubu yandaş holdingler!

Çiftçinin traktörünü, iş bulamamış üniversite mezunu gencin ev eşyasını haczeden Ziraat Bankası’ndan, milyonlarca dolar kredi çekip tek kuruş dahi ödemeyenlerdir büyüyenler!

Lüksün ve şatafatın adresi AKP’nin Türkiye’sinde büyüyen; Temmuz’da 77 MİLYON LİRA iken, Ağustos ayında 336 MİLYON LİRAYI aşan, nereye gittiği belli olmayan, HESABI DAHİ SORULAMAYAN, Cumhurbaşkanlığı’nın kullanımındaki ÖRTÜLÜ ÖDENEKTİR!

Pazardan evine eli boş dönen, ay sonunu getiremeyen, borç içerisinde yüzen vatandaşın ise içerisinde büyüyen tek şey; AKP’yi 20 yıldır hüküm sürdüğü iktidar koltuğundan indirme, SARAYIN ve YANDAŞLARININ SALTANATINA SON VERME ARZUSUDUR!

Halkın bu isteği her geçen gün daha da büyümekte, daha yüksek sesle dile gelmekte ve önümüze konacak olan sandığı kaçınılmaz hale getirmektedir!

Halkımız, önümüzdeki ilk seçimde AKP’nin ve sömürüye doymayan yandaşlarının saltanatına son verecek; zenginliklerin eşit dağıtıldığı, demokrasi, insan hakları ve özgürlüklerin hüküm sürdüğü adil bir düzenin inşası için gerekeni yapacaktır!”

yukarı çık
0
Paylaşım